| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a întâmplat ceva ciudat azi dimineață, la 4. M-am trezit din somn, se învârtea totul cu mine, am rămas întinsa în pat și îmi dădea o stare de vomă. Am stat prin bucătărie, am băut un pahar de apa cu lămâie și m-am întors în pat și mai rău ma simțeam. La scurt timp am vărsat. Am 20 de ani, sunt în a 3a zi de menstruație, după 11 zile de întârziere. (am un c.m tare dereglat) Pe net am citit multe variante gen, atac de cord, atac cardiovascular, o posibila sarcina peste c.m.
La doctor am programare sapt viitoare. A mai pățit cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună eu cred ca ti a scazut tensiunea, faptul ca se invartea totul cu tine plus starea de voma mai poate fi si de la stomac ce ai mincat inainte sa te culci? Eu nu cred ca este sarcină, din moment ce ti a venit menstruatia nu are cum sa fie sarcină, ai mincat ceva si ti s-a facut rau, mergi la medicul de familie sa te consulte si sa ti dea trimitere la ginecologie, sa te consulte si medicul ginecolog. Multă sănătate.Acum cum te simti?

| PandaaPanda a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Astăzi, am avut o stare mai de neliniște din cauza celor întâmplate..si putina durere de cap. Mulțumesc mult de sfaturi.
Ieri, am mâncat o prăjitură la cofetărie (lucrez în domeniu) și seara un covrig și niște chipsuri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este atac de cord la atac de cord te durea umărul erau alte simptome durere violentă in piept in zona inimii, durerecare radiază in umăr, deci nu mai citi sau numai crede tot ce citesti pe net documenteaza te bine ce inseamnă un atac de cord si simptomele atacului de cord.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe net am citit multe variante gen, atac de cord, atac cardiovascular, o posibila sarcina peste c.m.
Să nu mai crezi prostii citite pe net. Ele sunt un fel de atac de prostie.

| Crackman a răspuns:

Nu prea ai avea nimic happy poate doar o lipsa de mancare si vitamine

| Sonia822 a răspuns:

Tine noaptea geamul inchis si nu-l deschide niciodata. Sa nu ai vreun incinerator pe langa tine, care emana ceva in aer noaptea, cand dor m oamenii. Altfel, e de la ce spui tu, ai pierdut calciu, o sa-ti revii in 3 zile

| PandaaPanda a răspuns (pentru Sonia822):

Nu cred ca ar fi ceva in aer, nu dorm cu geam deschis. Sper sa nu mi se mai întâmple, ce sperietura! Astăzi am fost tare nelistita pentru noaptea trecuta

| Sonia822 a răspuns (pentru PandaaPanda):

Ceaiul de salvie regleaza hormonii si ajuta la diferse in perioada asta

| Sonia822 a răspuns:

Imi place ca iti raspund doar baietii.

| GouDidodino a răspuns:

Eu cred ca esti însărcinată