| q2amyra a întrebat:

Mi s-a rupt unghia din carne (nu foarte mult) și acum ma ustura cam tare. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Incearca sa pui un bandaj pe ea ca sa nu se infecteze. Si sa te speli de multe ori pe maini.

| Florian80 a răspuns:

Recomand calduros sa ti pui pe ea o frunza desfacuta de aloe vera..gelul sa fie pe rana.se va vindeca in no time

| andreeaeml1200 a răspuns:

Las-o asa cum e, nu o zgândări, o sa se infecteze si te va ustura foarte tare, eventual poti pune un plasture

| q2amyra explică (pentru andreeaeml1200):

Kinda asta am facut..si da