| 247 a întrebat:

Mi s-a spart o vena, e grav?
Ieri am pus mana pe coapsa si am simtit un nod, mi s-a parut putin ciudat, dar n-am dat importanta. Astazi cand m-am trezit am gadit o vanataie cu diametrul de vreo 5 cm in acea zona, s-a spart o vena, dar asa, din senin? Parca imi cam vine ameteala cand ma ridic, poate sunt eu foarte panicat acum. O sa ma duc la spital, dar intai sa-mi adun puterile, sunt putin socat. Are legatura si cu faptul ca am stat cam mult jos in ultimele saptamani si ca am fost in sesiune si am fost stresat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca era o vena de sange, nu mai scriai aici. Sunt doar niste vase de sange care s-au spart. Probabil te-ai lovit acolo fara sa mai tii minte.

| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

La vase capilare m-am referit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de zonă. Sesiunea, stresul nu prea sparg vene.
Era un nod înainte, deci nu chiar din senin. La medic.

| Andreeush a răspuns:

O venă nu se sparge așa de ușor.
Pune gheață pe zona respectivă și dacă nu te simți bine mergi la medic.