| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a zis ca am diabet, si mi sa gasit in primul rezultat 200 glicemia si in al doilea 300 si am 16 ani, mie mi-au zis ca is predispus de la mama mea
in acest caz pot face insulina daca ma internez?
si daca merg sa ma internez ce imi face cat timp stua acolo in spital ce fel de tratement imi da?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| floryn1993 a răspuns:

La Medicul Specialist, cel de Diabet iti scrie un tratament, in cazul tau poate cu pastille nu cu acul, sa trebuiesca sa te intepi muscular

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Problema nu este daca poti face sau nu, problema este daca trebuie sa faci.
Numai medicul specialist, in urma consultatiei si analizelor, iti poate stabili tratamentul, atat in spital, cat si dupa aceea.

| Bodychip1979 a răspuns:

Pai si de exemplu am 90 de kg si daca slabesc imi scade sau tot asa o sa fie?