| anonim_4396 a întrebat:

Mi se intampla o chestie ciudata, mai rar, dar uneori cand ma pun in pat sa dorm, cand inchid ochii intru intr-o stare ciudata, simt o durere de cap, o ameteala, si vad lucruri la intamplare, din camera de exemplu, cum zboara si se maresc si dupa se micsoreaza, sau pur si simplu ia niste forme ciudate si se schimba acel lucru foarte repede, ori simt ca se invarte totul cu mine..parca ar fi niste halucinatii, si vad totul alb negru. Daca deschid ochii imediat totul este normal si nu mai simt si vad nimic ciudat. Am cautat pe net si am gasit simptome asemanatoare la anxietate, dar mi se intampla foarte rar acest lucru si nu stiu exact ce e. Sper sa ma puteti ajuta voi,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Pardelian a răspuns:

Incearca mai bine la un medic specialist un psiholog te-ar putea ajuta mai mult decat noi-decat sa se agraveze si sa dai in anxietate sau chiar paranoia mai bine discuti cu medicul respectiv