| georgianaanonim1 a întrebat:

Mi se tot aprinde si stinge ecranul, dar cu o culoare neagra, nu ff inchisa, ce fac? Oare se arde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

IPhonul, inainte sa intre in standby ecranul, intai face mai inchis ecranul (faza de avertizare), iar dupa cateva secunde se stinge cu totul daca nu misti nimic. Dupa stingere deja cere autentificarea utilizatorului (amprenta /cod acces), daca a fost setat.

Verifica setarea de economisire de energie a ecranului (display). Poate este setat pe termen foarte scurt.

| georgianaanonim1 explică (pentru Bula):

Nu, nu e asta. umblu pe el, si tot palpaie ecranu in dreapta sus in colt, o lumina neagra asa deschisa. palpaie intruna.

| Bula a răspuns (pentru georgianaanonim1):

1. Opreste-l (din buton) pentru 2-3 ore, dupa care porneste-l din nou.
2. Daca problema persista si dupa (1), atunci da-i resetare totala.
3. Daca nici (2) nu functioneaza, atunci du-l la service.

| georgianaanonim1 explică (pentru Bula):

Mersi frumos,

| Dandinelle a răspuns:

La telefon? la calculator? la tablet? la ochi?
categorie gresita happy

| georgianaanonim1 explică (pentru Dandinelle):

Telefon. Scuze n am observat cand am pus. n am fost atenta

| Dandinelle a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Uita-te in aplicatii, poate e vreo aplicatie care trimite notificari. Sau ai o aplicatie care merge in "background" care tot se activeaza. Verifica de asemenea daca ai sistemul updatat.
Intrebarea clasica in situate de genul este: ai incercat sa-l inchizi si sa-l deschizi din nou? adica sa-l restartezi?

| georgianaanonim1 explică (pentru Dandinelle):

Da, imi apare in colt in dreapta, am iph 6, se tot stinge si aprinde asa dar nu tot ecranul decat in colt un negru deschis

| Andreee29201 a răspuns:

Fix aceeași problemă a avut-o si telefonul meu
Eu l-am resetat si acum nu mai face asa. încearcă să îl ții o zii inchis sau daca nu reseteaza-l...

| georgianaanonim1 explică (pentru Andreee29201):

Tot iph si tu? Am incercat sa l inchid si sa l deschid dar la fel.
poate cand am apasat pe buton cu unghia ( butonu avand probleme), si a afectat ceva inauntru. Habar n am, sper sa nu se strice pana imi iau altul