| maricica003 a întrebat:

La ecranul meu de la computer in ultimul timp se intrerupe lumina...adica poate sa lucreze nromal si brusc se stinge se aprinde..de la ce poate fi oare?

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Da,are multe legaturi, asa e windows vista facut, daca nu ai un pc indeajuns de bun incat sa-ti ruleze vista, ti se stinge ecranul la orice aplicatie care vrei sa o instalezi sau cand o deschizi.
Pune-te pe windows 7.
Sau daca vrei sa nu renunti la vista, fa asa,dar e un pic mai mult de lucru : click dreapta pe my computer -> manage apoi dai la services and applications, apoi click pe services,apoi dai in jos si cauti unde scrie „windows search" dai click dreapta pe el apoi properties apoi dai unde scrie „automatic deleyed star" si bifezi pe „disable" apoi dai OK apoi poti inchide ferestra "computer management".
Apoi dai click dreapta pe bara de jos, apoi te duci la "start meniu„ si cauti in jos casuta „run command" bifezi casuta apoi dai OK.
Apoi te duci din nou pe my computer cu click dreapta si dai pe properties apoi dai „advanced system settings" apoi te duci unde scrie „system protection" dai in jos unde scrie protection setting si iti apare partiile a,pesi un click pe "local disk C (system)"apoi dai "configure " si alegi optiunea „turn off system protection" apoi dai aply,yes si Ok. dupa care mergi remote,la prima casuta care ai deschiso system properties,debifezi casuta " allow remote assistance connection to this computer" apoi dai OK mergi din nou la " advanced system settings" apoi mergi la primul "settings„ care apare,dai pe primul,bifezi acol "adjust for best performance" apoi dai in jos apoi bifezi acol urmatoarele casute: "use visual styles on windows and buttons" „use drop shadown for icons labels on the desktop" " show windows contents dragging" " smooth edges of screen fonts" apoi dai click aply si ok.
Apoi mergi in control panel si cauti acol optiunea " ease of access center" dai click pe ea si jos de tot o sa vezi ca scrie " make it easier to focus on tasks" dai click pe el si mergi in jos si bifezi casuta " Prevent windows from being automatically arranged when moved to the of the screen " bifezi casuta apoi dai aply si ok.
Si cam atat, ar mai fi ceva dar e prea mult, da cred ca e de ajuns, o sa iti mearga ceva mai bine decat inainte si n-o sa se mai inchida monioru.
Mult succes!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ti-au intrat virusi 100%

| tteo92 a răspuns:

Ce windows ai? Vista?

| maricica003 explică (pentru tteo92):

Da vista, are asta vreo legatura?

| tteo92 a răspuns (pentru maricica003):

Da,are multe legaturi, asa e windows vista facut, daca nu ai un pc indeajuns de bun incat sa-ti ruleze vista, ti se stinge ecranul la orice aplicatie care vrei sa o instalezi sau cand o deschizi.
Pune-te pe windows 7.
Sau daca vrei sa nu renunti la vista, fa asa,dar e un pic mai mult de lucru : click dreapta pe my computer -> manage apoi dai la services and applications, apoi click pe services,apoi dai in jos si cauti unde scrie „windows search" dai click dreapta pe el apoi properties apoi dai unde scrie „automatic deleyed star" si bifezi pe „disable" apoi dai OK apoi poti inchide ferestra "computer management".
Apoi dai click dreapta pe bara de jos, apoi te duci la "start meniu„ si cauti in jos casuta „run command" bifezi casuta apoi dai OK.
Apoi te duci din nou pe my computer cu click dreapta si dai pe properties apoi dai „advanced system settings" apoi te duci unde scrie „system protection" dai in jos unde scrie protection setting si iti apare partiile a,pesi un click pe "local disk C (system)"apoi dai "configure " si alegi optiunea „turn off system protection" apoi dai aply,yes si Ok. dupa care mergi remote,la prima casuta care ai deschiso system properties,debifezi casuta " allow remote assistance connection to this computer" apoi dai OK mergi din nou la " advanced system settings" apoi mergi la primul "settings„ care apare,dai pe primul,bifezi acol "adjust for best performance" apoi dai in jos apoi bifezi acol urmatoarele casute: "use visual styles on windows and buttons" „use drop shadown for icons labels on the desktop" " show windows contents dragging" " smooth edges of screen fonts" apoi dai click aply si ok.
Apoi mergi in control panel si cauti acol optiunea " ease of access center" dai click pe ea si jos de tot o sa vezi ca scrie " make it easier to focus on tasks" dai click pe el si mergi in jos si bifezi casuta " Prevent windows from being automatically arranged when moved to the of the screen " bifezi casuta apoi dai aply si ok.
Si cam atat, ar mai fi ceva dar e prea mult, da cred ca e de ajuns, o sa iti mearga ceva mai bine decat inainte si n-o sa se mai inchida monioru.
Mult succes!

| PiratulJeck a răspuns:

Pai daca se stinge lmina nu stiu daca se stinge ecranul de tot e de la mufa din spate unde se baga cablul care intra in priza inpinge-l bine si merge, sau daca ramane ecranul aprins si doar se inegreste e de la placa video sau de la cablul acela de la monitor.