| F1rstBlooD a întrebat:

Neata TPU, mie mi-a aparut pe corp niste bubite(mai multe pe maini) sunt insuportabile sunt de culoarea pieli si au in varf rupturi
imi vine sa-mi tai mainile noaptea asta n-am dormit absolut deloc din cauza lor si nu stiu ce sa le fac am mainile umflate
ziua uit ca le am pe corp si noaptea imi vine sa ma duc sami infig cutitu in fiecare.
ce sa fac sa ma duc la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eliene a răspuns:

S-ar putea sa ai alergie.
Mie inca din copilarie imi apar exact in perioada asta calda bubite si imi iau sirop Aerius pentru alergii si Decaris. Trec in vreo saptamana.
Ceea ce mi-a recomandat mie dermatologul a fost sa tin un regim: fara prajeli, fara grasimi, fara ciocolata, deoarece favorizeaza vindecarea bubitelor.
Aaa...si ''rupturile'' tale sunt chiar rupturi de la cum te scarpini. Asa se fac intotdeaunea daca nu rezisti mancarimii.
Apropo, ia-ti neaparat pasta mentolata cu care sa iti dai pe bube, pentru ca diminueaza starea care te face sa te scarpini.
Sper ca ti-am fost de folos, dar nu ezita sa mergi la medic!
Insanatosire grabinica si succes!
Fundita?

2 răspunsuri:
| F1rstBlooD explică:

Oo si mi-a aparut in fiecare vara de 5 ani incoace

| Mandarina888 a răspuns:

Nu stiu ce ai asteptat pana acum! Du-te la medic cat mai repede!