| ioanamaria2000 a întrebat:

Nu am frica de ace, de sange, am facut si injectii la viata mea, dar de fiecare data cand mi se ia sange mi se face rau. Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Psihica, doar gandul la ac iti face rau.

| Violleta2022 a răspuns:

Frica este cauza, fiindca nu intelegi de fapt, ca nu ti se intampla nimic rau, dar iti induci singura un atac de panica si de aceea ti se face rau.

| Celcestietot a răspuns:

Poate sa ti se faca rau, deoarece tu pierzi practic esenta vietii, organismul este dat peste cap atunci cand iti este luat sangele, intervin stari de ameteala, care sunt si pot fi confundate cu cele de rau, chiar de lesin, dar una dintre cauze poate fi si de ordin psihic. Un vin rosu este recomandat dupa analize, odihna si o alimentatie buna in ziua recoltarii.

| Donsavas a răspuns:

Frica este si inconștiență. Se pot folosi calmante daca ai problemă asta

| JicaContra a răspuns:

Este o reactie involuntara a creierului, practic e o fobie ca oricare alta, mie NU imi e frica de paienjeni, ii tratez cu respect pentru ca omoara muste, dar cand vad un gandac imi vine sa ma urc pe, pereti

si ignora raspunsurile cu "frica" de mai sus, nici unul nu cred ca intelege sensul cuvantului FOBIE!

| aimullah123 a răspuns:

Pai cauza doar tu o poti sti. La ce te gandesti in timpul ala?
Te gandesti ca ar putea sa ti se faca rau?

Răspuns utilizator avertizat