| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Nu am menstruatie regulata, in urma cu ceva timp am fost diagnosticata cu amenoree, am luat tratament in urma caruia mi-a venit menstruatia, iar apoi nu a mai venit cateva luni. In luna ianuarie si februarie am luat picaturi de zmeur, in urma carora mi-a venit, chiar daca in februarie mi-a venit la finalul lunii, iar in martie si aprilie inca nu. Daca am inceput viata sexuala (protejat), exista riscuri? Am 19 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Bună! Părerea mea este că ar trebui să iei acele picături în continuare; poate cu timpul ți se va regla și vei intra în normalitate. Protejat contactul sexual nu are riscuri! Numai bine!