| AvalohAlyn a întrebat:

Nu am somn de 2 zile ce se intampla si ce as putea face? Dorm cate 2-3 ore pe noapte si alea spre dimineata..cum imi poate veni somnul? Ati patit? Ce ati facut in asemenea caz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fa-i mai multa miscare in timpul zilei, mergi sau fa-i sport in casa, du-te la sala sau orice sport. Ai si activitate intelectuala, invata, citeste, uita-te la un documentar, bea un ceai cald inainte de somn

| minrest a răspuns:

E simplu, nu ai activitate. De asta nu ai somn, ca nu iti consumi energia; de asta nu ai energie, daca corpul ar produce mai multa energie ar fi si mai rau, odata ce nu o consumi; de asta esti deprimat, pentru ca nu ai succese, caci succes se poate inregistra doar intr-o activitate; si tot asa. Ai cazut intr-o capcana teribila, ai pierdut activitatea.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Trebuie sa existe un motiv. Daca situatia continua consulta un medic.