| georgianaanonim1 a întrebat:

Nu e normal ca daca ai scabie, vazandu-te un medic si dandu-ti verdictul ca asta ai, sa te interneze/izoleze pana iti trece? Pana la urma e o boala transmisibila

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne ai înnebunit de cap cu atâtea întrebări despre râie. Nu găsești soluții dacă ne intrebi pe noi, ca nu suntem medici. Pune toate întrebările astea unui medic specialist. Noapte buna!

| Andrei200202 a răspuns:

Eu zic ca asa ar fi normal, acum nu stiu daca se si intampla asta.
Cum mai e, inca mai ai mancarimi?

| georgianaanonim1 explică (pentru Andrei200202):

Nu, adica cateva dar doar atunci cand ma gandesc. Altii rad de chestia asta, dar eu nu doresc nimanui

| Andrei200202 a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Sunt frustrati sa vada ca ai pus atatea întrebări in legatura cu subiectul asta si de asta fac asa. Ti am spus si aseara, poate nu ai nimic si mancarimile se datorează ca te gândești la asta, aici intervenind psihicul.
Cel mai bine e sa contactezi cat mai repede un doctor ca sa iti zica exact, desi cred ca ai facut asta.

| Edyy5555 a răspuns:

Ba da

| georgianaanonim1 explică:

Si laughing) te pune cineva sa raspunzi sau sa citesti pana la capat?laughing