| ILoveYouSoMuch a întrebat:

Nu evitati intrebarea! INTREBARE PT. FETE! Buna! Am secretia vaginala de aproximativ 6-7 luni.Acum sunt racita(bolnava) iar atunci cand stranut sau fac efort imi iese din ce in ce mai multa secretie.Este normal? Cand apas pe burta ma dor ovarele. Mi se mai intampla cateodata sa ma doara la 1-2 cm mai sus de osul vaginului la mijlocul ovarelor cum ar fi () ^ () este un fel de schema ca sa va dati seama.Cosuri am pe fata parul mi se ingrasa in 3 -4 zile. (secretia nu are miros si nici culoare)Credeti ca imi vine ciclul? Daca dac cam cat as mai avea? Dau funda raspunsului castigator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal sa ai o secretie mai abundenta cand iti incordezi burta (la stranut). Menstra va veni candva, in urmatorii 2 ani. Nimeni nu stie cand, e la fel de proobabil maine sau peste 2 ani fara o zi.

| Ilincaaaa a răspuns:

Este normal! Pentru ca esti racita.si pe mine ma doare"pe sub burta" cand sunt racita.se mai intampla...ciclul nu stiu daca iti vine.nu ti si tu cont dupa calendar? ca sa scapi de dureri ai putea incerca sa iti pui o sticla cu apa calda in locul unde te doare.si ai putea lua un ketonal.o sa te ajute:*

| ILoveYouSoMuch explică:

Am 10 ani, inca nu m-i-a venit ciclul dar mereu ma dor ovarele cand apas pe burta nu decat acum.

| Ilincaaaa a răspuns (pentru ILoveYouSoMuch):

Pai menstruatia nu cred ca o sa apara asa dintr-o data.e influentata de multe chestii daca esti dezvoltata la varsta ta, se poate sa iti vina ciclul.nu stiu ce sa iti spun esti cam micuta pentru astfel de dureri.

| ILoveYouSoMuch explică:

Surorii mele i-a venit ciclul la 9 ani si altei prietene la 8