| anonim_4396 a întrebat:

Nu imi explic de ce am slabit in ultimele6 luni 4 kg, este mult?
Adica am avut rubeola si o luna am tinut dieta fara carne grasa fara dulciuri, sucuri, si de atunci am inceput sa tot slabesc nu mai am pofta de mancare cum aveam inainte, iau si vitamine dar tot nu imi fac pofta de mancare.manc nu pot sa zic ca mananc 1 covrig pe zi dar mananz la ora 13 apoi pe la 18 pe la 22 si cam asta e tot, se intampla in unele zile sa mananc cate 1 hamburgar si cateva dulciuri.
Mama e foarte ingrijorata, vrea sa fac analize, imi este frica daca am vre, o boala...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BornInLust a răspuns:

Ca sa folosesc un limbaj colocvial, ti-ai stricat stomacul. N-are rost sa va speriati, du-te la medic sa te linistesti si incearca sa mananci cate putin in fiecare dimineata, in cele din urma o sa-ti revii.