| mirunanga a întrebat:

Nu imi vine menstruatia. Ultima data am avut o sangerare excesivă cu cheaguri timp de o săptămână si o zi, niciodată nu am mai patit asa. Trebuia să-mi vina acum 4-5 zile dar nimic. Am întreținut relatii sexuale dar nu si a dat drumul in mine. Nu am avut nici un simptom de sarcina, am avut 2 zile dimineața cand ma trezeam o stare foarte putina de greata. Am facut test de sarica si a iesit negativ. Va rog ajutati-ma cu un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Luha_Elena_Lavinia_1998 a răspuns:

Păi dacă menstruația îți vine regulat nu e deloc okay, ținând cont și de cheagurile de sânge. Din câte știu asta înseamnă că nu ai un vagin tocmai sănătos. Și mie mi s-a întâmplat de câteva ori, dar acum sunt okay, fără intervenția doctorului.

| mirunanga explică (pentru Luha_Elena_Lavinia_1998):

Nu este vorba de o sarcină, nu?

| mirunanga explică (pentru Luha_Elena_Lavinia_1998):

Astazi am avut o sangerare roz

| Luha_Elena_Lavinia_1998 a răspuns (pentru mirunanga):

Din câte știu, nu. Dar cel mai bine ar fi să întrebi doctorul de familie.