| Florin1935 a întrebat:

Nu mă mai pot concentra deloc la școală!
Simt că locul meu nu este aici, sunt o povară pentru societate, sunt un monstru și vreau să îmi iau zilele:
De 3 ani de zile consum o combinatie de băuturi energizante+supradoza neuroleptic în speranța că îmi voi distruge inima și sistemul nervos(nu întrebați de ce pentru că nici eu nu știu de ce).
Îmi este greu sa realizez sarcinile zilnice cum ar fi sa mă spăl pentru că sunt dezgustat de corpul și devin agresiv atunci când ai mei îmi zic sa mă spăl.
Menționez că nu mai i-au tratament psihiatric l-am întrerupt în semn de protest și pentru că vreau sa îmi fac rău!
Sunt diagnosticat cu schizofrenie paranoidă și depresie dar nu mai vreau tratament!
I-am solicitat medicului sa mă ajute pentru a îmi face o castrare chimică parțială pentru că sunt dependent de pornografie și vreau sa scap!
Un sfat va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RaphahellDamian09 a răspuns:

ăăăă... oke? IATI MEDICAMENTELE SI NU MAI FA FIGURI SI PROTESTE! de fapt ce zic eu aici... minti. tu nu ai parinti familie sau ceva care sa te oblige sa iti iei pastilele si sa te opreasca din ati mai face singur rau?

| Florin1935 explică (pentru RaphahellDamian09):

Ei nu știu ce fac și ce am de gând!
Mă prefac că nu se întâmplă nimic rău, ei cred că sunt vindecat! Cam 50/100tata mă crede nebun dar nu mă verifica iar mama este în străinătate la munca.

3 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Ti-am raspuns in privat happy

| vasydrag a răspuns:

Daca suferi de ceva si esti constient de asta. ia-ti exemplu o persoana care iti place cum arata cum se poarta si devino ca acea persoana schimba-te in bine si vei vrea sa traiesti mult. Incearca sa faci bine sa vezi daca te simti bine cand ajuti pe cineva. Daca nu vrei sa traiesti pentru tine. traieste sa ajuti pe cineva. Fa-ti persoanele dragi fericite.