| AmaliaApetri a întrebat:

Nu mai aud cum trebuie.Am fost racita (cred ca are legatura) si acum simt ca niste dopuri in urechi.Nu e acel tiuit, dar cred ca-mi aud bataile inimiilaughing, cu asta seamana.
Intr-un fel cred ca e de la casti ca stau cu ele pe urechi 12 ore din 24, dar parca prea deodata asa.
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

"Problema" ta POATE fi de la răceală, de asemenea e posibil să fi făcut şi o otită...

Ar fi indicat să mergi la medicul de familie pentru control şi tratament, eventual s-ar putea să te trimită la un control de specialitate.

Nu cred să fie de la căşti, cu toate că NU e indicat să le foloseşti mai mult de 3-4 ore pe zi şi cu volum moderat!