| Mario1994 a întrebat:

Nu mai pot de durere. Simt o durere insuportabila la brat drept si in spate sus. Ce poate fi? Nu m-am lovit, nu am facut nimic... De azi dimineata sunt asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poate ai mancat ceva mai greu si te doare vezica biliara

| ROB3RT89 a răspuns:

Tu ce crezi? Inceput de sfarsit happy
Banuiesc ca relizezi ca doar un medic iti poate pune un diagnostic corect!

| Victoria18 a răspuns:

Poate ai dormit intr-o pozitie incorecta si de asta, daca nu trece in maxim 4 zile, ar trebui sa te duci la medic poate fi inceput de paralizie

| Aihao19 a răspuns:

Sa nu fie de la inima., daca mai persista mergi si fa un consult sau mai multe sa vezi cauza.Ia un analgezic intre timp, sau ceva pentru durere, intreaba la farmacie sanatate iti doresc!

| CatalinAlexandru1989 a răspuns:

Mai cunosc pe cineva care a pățit la fel că tine, dar la el cred că era din cauză că la tras curentul ☺ daca mai persista consulta medicul de familie. părerea mea este sa nu te sperii prea tare

| Mario1994 explică (pentru CatalinAlexandru1989):

Ceau, acest om ce a avut? Deja ma sperii. happy

| CatalinAlexandru1989 a răspuns:

Vorbim pe messenger de la Facebook? acum este bine.nu l-am auzit să îl mai doară. maine poate îți va trece.o baie fierbinte și un ceai fierbinte poate îți va mai ameliora durerea

| GabrielaVilcea a răspuns:

Buna!
Sper ca esti bine. Ai ajuns la control?
Daca mai ai dureri exista un dispozitiv medical portabil (B-Cure Laser) care se foloseste acasa de 2-3 ori pe zi in zona dureroasa cate 4-8 minute. Poti cere detalii la 0219092 sau aici https://b-cure-laser.ro.
Filmulete explicative aici: https://www.youtube.com/channel/UC5Z1iSN4BAE_sXj8OMMjyzQ
Insanatosire grabnica!