| ElenaDianaa a întrebat:

Cum sa nu te doara burta de la ciclu?

4 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Exista mai multe varianata
1)ar fi sa iei o pastiluta de ibalgin
2)sa bei un pahar de lapte poate nu ma crezi dar este foarte bun atunci cand te doare stomacul din cauza ciclului pentru ca el contine calciu sau de ce nu poti lua si o pastila de calciu daca ai in casa deoarece atunci cand ai problema menstruatiei pierzi mult calciu
3)Iti poti pune o paturica sau ceva cald la burta

| pinkystyleツ a răspuns:

Si pe mine ma doare. burta si spatele. eu zic ca daca te doare sa iei un nurofen pentru dureri lunare. pa.pa

| Change a răspuns:

In aceasta perioada simptomele sunt diferite de la fata la fata.

| SloOpY a răspuns:

Ia pastile...io am niste pastile scopantil de un caz ca ma doare da eu n-am nicio problema...fac sport, alerg, sar, etc.
nu e bine sa stai in pat sau sa stai ca mai tare te doare, incearca sa faci niste exercitii fizice pentru inceput
succes:*:*
fundita?