| Catalion a întrebat:

Nu stiu ce e cu mine dar de ceva vreme imi vine sa vomit daca beau multa apa si ma apuca uneori mancarimi de parca as avea ceva pe sub piele. Nu stiu daca e vreo alergie sau ceva mai grav. Care e parerea voastra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă bei prea multă apă, stomscul nu știe ce să facă cu ea în primul moment, de aceea simți senzația de vomă. Mâncărimile, pruritul generalizat al pielii poate avea foarte multe motive. Dacă persistă, îl duci la medic.

| sierra1 a răspuns:

Ai trecut prea brusc de la bere la apă?

| Catalion explică (pentru sierra1):

Nu beau alcool.

| gogu220 a răspuns:

Poate apa e de vină. Schimbă marca, bea ceaiuri sau sucuri naturale. Oricum NIMIC din ce e prea mult nu e bun. Bea cu măsură. chiar dacă e apă.