| Zellen a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac...
Am vrut azi sa merg la plaja, dar cand m-am uitat in oglinda si m-am vazut plina de vergeturi pe picioare..coapse..mi s-a dus tot cheful si am ramas acasa. Pe caldurile astea..nici nu pot sa ma mai gandesc la pantaloni scurti, rochite scurte..doar lungi sad am niste picioare oribile. iar creme chiar nu ajuta sad m-am saturat. Stiu ca sunt multe fete care au vergeturi dar na..asta nu ma ajuta deloc. M-am igrasat putin, nu rau, si pentru ca am colagenul prost, iata si urmarile. Pe langa ca mi se mai spune "te-ai ingrasaaaaat" lucru care nu-mi cade bine, desi nu sunt genul care sa puna suflet, acum si asta. sadniste sfaturi, ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exagerezi. Poți oricând să faci sport și să te schimbi.

| Zellen explică (pentru anonim_4396):

Nu era vorba de slabit straight face nu ma simt grasa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zellen):

Nu am avut vergeturi, nu știu prea mult despre ele dar știu că sportul e singura soluție dacă vrei să ai un corp frumos, mai sus spuneai și „M-am igrasat putin" big grin

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Sport! Sportul e o solutie sanatoasa, si chiar distractiva, atunci cand vrei sa-ti modelezi corpul. Cred ca ti-ai dat si tu seama ca textele gen "nu conteaza greutatea/corpul ci sufletul" nu sunt altceva decat scuzele unor oameni lipsiti de ambitie. In general e bine sa lupti pana sa ajungi acolo unde vrei, valabil si pentru propriul corp. Bineinteles, cazurile medicale se exclud.
Prea multa grasime in corp atrage si multe probleme de sanatate, nu e vorba doar despre aspectul fizic. Du-te la sala, fa cardio, aerobic, sau chiar zumba (foarte distractiv). O sa fii invaluita de o stare de bine, si o sa uiti ca a inceput ca o necesitate. Lasa cremele si pastilele minune, nu-ti vor aduce niciun beneficiu!
De asemenea, este important sa mananci echilibrat. Pana la urma, nu traiesti ca sa mananci, ci mananci cat sa traiesti!

| BogdanDediu a răspuns:

Incearca aici poate ajuta cu vreo ceva :
http://www.csid.ro/......-11751693/

| Supplexa a răspuns:

Eu zic sa mergi la sala sa faci ex pentru coapse, sau daca nu acasa. https://www.youtube.com/watch?v=sYNprB9H1Ig Si bea multa apa incearca si cremele pentru vergeturi dar unele mai scumpe, ai putea sa incerci. Sa ai o alimentatie sanatoasa si incearca sa reduci consumul de carne chiar daca are multe protene, are toxine care ies la suprafata pielii. Si alealga seara sau dimineata prin parc. Nu fii rusinata ca ai vergeturi poti sa iti iei un dres de culoare piciorului si nu se mai vad. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Ayannaehcjcncisnjc a răspuns:

Cum pot sa pun o intrebare pe site,?