| Denis2005123 a întrebat:

Nu stiu de voi insa eu nu sunt alergic la mancare. In schimb am momente cred ca o data pe zi mi se intampla sa imi creasca ca niste bube sau intepaturi de tantar dar mai mari fara sa fac nimic sau uneori cand mai fac efort... o fi de la haine? Sau ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Esti alergic la ceva anume. In ce moment iti apar bubele? Mananci ceva in momentul ala? Bei ceva? Trebuie sa iti notezi circumstantele respective. Daca e nasol mergi la dermatolog

| Anonimul151 a răspuns:

Nu există "sunt alergic la mâncare."

Ești alergic la gluten, lactoza sau altceva de acest gen. Există alimente, fructe, semințe care provoacă astfel de alergii. De la aceste alergii îți ies acele bube. Trebuie să afli de la ce. Ce mănânci constant, un aliment, ingredient etc... îți ies instant acele bube?

În orice caz. Problema asta nu trebuie să o discuți aici. Pentru că nimeni de aici nu e doctor. Cel mai bine ar fi să mergi la medicul tău de familie, iar apoi la dermatologie.

Ar fi bine să faci și un test de alergie să vezi dacă ai vreo alergie la ceva aliment.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Urticarie. Mergi la dermatolog