| cristianorudi7 a întrebat:

Ma inteapa inima la distante mai mari sau mai mici de timp, nu pot sa spun exact. Scriu asta pentru ca tocmai acum cateva minute m-a intepat si vreau sa stiti si voi, poate ma ajutati. Aceste intepaturi la mine se comporta asa: ma strafulgera vreo 2-3-4 secunde si gata. Deci fara batai rapide ale inimi, fara puls rapid, fara stres, fara nimic. Am 18 ani, am facut fotbal 6 ani si nu am avut nici o problema, la nici un efort, deci pur si simplu numai cand sunt linistit. Si niciodata nu am avut probleme cu nimic, mai ales cu inima, nu am avut nici o problema. Si cred ca mi se intampla asta de vreo 2 ani, nu pot spune cu exactitate. Dar sa zic o data pe luna sau la 3 luni.
Si ieri eram la biliard si m-a intepat de cateva ori. Deci sunt perioade. Dar de acum incolo o sa le notez. Multumesc frumos de ajutor

1 răspuns:
| ilasgeorgiana a răspuns:

Cel mai bine dragul meu ar fi sa te indrepti usurel la un spilat.Mai exact la doctora ta de familie, ea te va trimite mai departe.Iti vei afce analizele si vei vedea atunci daca ai probleme sau nu cu inima.Doamne Fereste.Numai ca se mai intampla sa te intepe inima, si pe mine de-asemenea, dar ma lasa.Asta se intampla adesea ..de la stres, oboseala, suparari, chestii de genu.Sexul? Nu stiu ce sa zic.dar faci efort acolo, te implici si fizic si emotional, concentartie..si etc.Deci se poate.Du te la doctor.Numai asa vei gasi raspunsu cel mai corect.ai grija de tine.Eu la 14 ani am avut probleme ma intepea si am fost la doctor si mi-a facut analize.mi s-a spus ca am lipsa de calciu.dar in fine fiecare dupa organism. Sper ca te-am ajutat.pa -pa