| Bombonika111 a întrebat:

si Paste fericithappy Vreau si eu sa stiu. doar de curiozitate. ce se poate intampla daca cineva mananca mancare expirata? Apar bube? Sau ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apar bube, îţi va fi rău, ba chiar poţi face toxiinfecţie alimentară.

Citeşte asta:

http://www.google.ro/......http?/url

Mult noroc!

6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Daca cineva mananca mancare expirata poate face o toxiinfectie alimentara care se manifesta prin dureri abdominale, diaree, voma, care poate fi insotita adesea de febra, dureri de cap.Eruptia cutanata(bubitele de care amintesti tu) apare in cazul alergiilor alimentare-o reactie a sistemului de aparare al organismului la un aliment care-i face rau.Atunci apare mancarimea si urticaria(bubitele).

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Depinde...nu toti reactioneaza la fel dar faci toxiinfectie alimentara..si da o sa apara niste bubethinking (dar nu neaparat pe tot corpul cum spune pufosul)

| Artemis94 a răspuns:

Nu stiu, probabil o diaree straight face

| Bombonika111 explică (pentru Artemis94):

Ar fi bine daca doar atatlaughing)... dar cred ca se mai intampla ceva. vreau sa stiu daca apar bube pe fatalaughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bombonika111):

Bube pe faţa apar doar la alergie. Dar nu ar fi exclus să apară.

| PuFoSuL a răspuns:

FAci toxinfectie Alimentara AM facut eu saptamana trecuta. Apar bube pe aap tot corul, ai temperatura, nu poti sa respiri bine! Astea sunt simptomele! FUNDA plz happy