| anonim_4396 a întrebat:

Nu sunt insarcinata daca mi-a intarziat menstruatia 8 zile si apoi mi-a venit, nu? Trebuia sa vina pe 13 si a venit azi. Mi-am facut si 2 teste de sarcina la o luna si ceva si iesisera negative. Credeam ca sunt pentru ca am avut o secretie maronie la aproximativ la jumatatea perioadei cand trebuia sa imi vina..si imi si intarziase, am crezut ca testele sunt gresite...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Du-te la medicul ginecolog. El iti spune ce ai. Se poate sa ai o dereglare hormonala. Care se poate trata.

| Betty18 a răspuns (pentru strengaritzza):

Deci nu este sarcina, nu? Cred ca poate sa fie o schimbare ca de abia mi-am inceput viata sexuala, iar pana atunci nu am avut intarzieri...si chiar ieri am vazut la ce se intampla doctore ca pot aparea schimbari dupa inceperea relatiilor sexuale.

| strengaritzza a răspuns (pentru Betty18):

La multe fete li se intampla sa li se deregleze ciclul dupa ce isi incep viata sexuala. Tu in ce moment ti-ai inceput viata sexuala, organismul tau s-a schimbat. Si normal sa iti apara anumite semne. Nu trebuie sa te sperii. Trebuie sa consulti ginecologul, el iti va spune ce sa faci. Iti va recomanda pentru o perioada de timp mai lunga s-au mai scurta niste medicamente pentru reglarea ciclului. Te pup.