| RealKing01 a întrebat:

Nu sunt răcit dar tușesc și simt că mă gâdilă gâtul. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa gargara cu ceai de musetel concentrat, in care dizolvi sare "cat incape".
Gargara trebuie facuta de cel putin 3 ori e zi.
Dupa gargara lingi incet o lingura de miere de salcam.
In cateva zile te vindeci de tusa.

| darrio2007 a răspuns:

Poate fi începutul unei răceli sau ai alergie la ceva. Deși mai rar alergie in perioada asta.

| sierra1 a răspuns:

Ai pus de-un ceai?

| helpforyou a răspuns:

Posibil să ai o alergie.

| 99290 a răspuns:

Cei de ghimbir cu lămâie și miere de albine opțional

| daniela1107 a răspuns:

Bine ai venit in lumea mea, e ceva destul de normal pentru vremea de afara, baga multe ceaiuri, medicamente de tuse și ai grijă cu aerul rece de afara dar și în casa să fie mereu aerisit