| danutzu20 a întrebat:

Nustiu ce am de 3 saptamani am niste simptome ciudate greata si atacuri de panica de numai pot face nimica, numai pot sa mananc a ajuns sa imi fie frica sa ies afara din casa sau macar pana la magazin! Precizez ca mi-am facut analizele la sange, inima si am facut si ecografie si sunt sanatos tun. M-am lasat si de fumat de baut numai bea alcool de cand cu simptomele astea! ce e de facut? daca mai este cineva ca mine sa imi spuna si mie cum sa tratez!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lenynina a răspuns:

Foarte multe persone suferà de atacuri de panica, anxietate, ameteli. problema ta e de origine psihosomatica. adica pui la suflet tot, suferi sau ai suferit. trebuie sa mergi la un psihiatru sau la un neurolog. de obicei medicamentul numàrul unu impotriva atacurilor de panica este: XANAX. se incepe cu 5 picaturi de dimineata, 5 dupa-amiaza si 10 cind te duci sa dormi. atenzie caci poate crea somnolenta dar, este un medicament bun care te linisteste si poti iesi afara din casa. xanaxul este un medicament impotriva anxietatii indicat si in atacuri de panica.
Impreuna cu xanaxul doctorul poate sa iti dea ZOLOFT(principiul activ al zoloftului este sertralina) care este un antidepresiv. Este un medicament bun care te trage sus de moral. IA MAGNEZIU PINA LA 400 MG PE ZI pentru ca stimuleaza sistemul nervos. In
conclusie trebuie sa te duci neaparat la doctor. Fumatul nu are nici o legatura. ai grijà de tine.
astept mesaj sa-mi spui ce ti-a zis doctorul

2 răspunsuri:
| gfy a răspuns:

E posibil s-ai ciuma sau leucemie.

| juicymoistureXD a răspuns:

Atacuri de panica, greata? Astea le am si eu...dar eu sufar si de anxietate, tulburare de stres bla bla bla. Dar toate astea se datoreaza de la niste intamplari neplacute. Nu e de la inima, e de la psihic. Ma rog, sper ca te-am ajutat. Bafta.; x