| FloAlexG a întrebat:

Salut lume, am o problema legata de panica cred, cu ce sa încep am palpitații puternice, senzații de sufocare si nu stau prea bine nici cu somnul, cum a început totul, în urma cu doi ani, am fumat niște iarba, știți la ce ma refer, și mam panicat extrem de tare de credeam k fac un preinfarct, în fine după câteva săptămâni a început sa tot fac atacuri de panica, am dus-o asa vreo câteva luni bune, da am scăpat în cele din urma, în prezent mau apucat iar, iar din cauza la fumat, și nu stiu cum sa scap, am palpitații puternice și doar seara ma apuc înainte de somn și ma calmez greu, sa mai adaug ca am făcut nenumărate EKG-uri, ecografie la inima, analize la sânge și etc, și tot a ieșit ok, deci va rog spuneți-mi o modalitate sa scap de palpitații de toate simptomele atacurilor de panica, trebuie sa recunosc k sunt și puțin stresat deoarece am început sa lucrez la un job nou în Olanda și ma îngrijorez pentru cei de acasă, va rog ajutați-mă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| funnnyman32 a răspuns:

Salutare! Fii calm omule.
Sa o luam cu incetisorul, ai spus ca ai fumat iarba. poti incepe de cand vezi mesajul asta sa te lasi de fumat toate prostiile, daca tii la viata ta. Nu stii ce ti se poate intampla multe cazuri si nu cred ca vrei sa te numeri printre pacienti internat prin spitale. mai ales ca ai si familie acasa. Nu te mai gandii si stai cu grija dar ce te sfatuiesc sa faci este sa fii mai calm si sa nu te mai gandesti, ca si de asta te tot panichezi asa ai ramas cu socul acela intiparit in minte. Nu te mai stresa la munca, fii sociabil cu lumea sa mai treaca timpul si asa o vorba buna mai o gluma etc trece timpul si mai uiti. sper ca te-am putut ajuta bafta!

| FloAlexG explică (pentru funnnyman32):

Mai ajutat, mersi mult, și ție mula bafta în continuare!

| funnnyman32 a răspuns (pentru FloAlexG):

Asemenea man, mersii la felwinking

3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Pai daca stai in Olanda, acolo e legală deci e 100% iarba curata fara adaosuri, stropite cu tot felul de tampenii ca la noi. Inclusiv ea te ajuta sa te linistesti. Probabil numai iarba n-a fost aia ce ai bagat acum 2 ani. Iar acum posibil sa te fi ales cu ceva stari anxioase. Cumpara din culturi calumea cu avize de la ei ca e sanatoasa, te va mai calma, relaxa, dar ar fi bun si un psiholog sa stai de vorba cu el.