| anonim_4396 a întrebat:

O masea gaurita trebuie neaparat scoasa sau poate fi si plombata?
Precizez ca nu ma doare mai deloc, desi ma furnica uneori.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un doctor. Cu cat o cureti si o plombezi mai repede cu atat e mai bine.

| DanielPH a răspuns:

O poti plomba, daca dentistul iti zice ca nu mai are cum, iti poti pune un pivot dentar (O masea falsa care tine locul maselei pierdute, nu te doare si este mult mai rezistenta)

| thelazy1 a răspuns:

O sa se usuce si o sa cada singura.Trust me i'm an engineer!

| anonim_4396 explică (pentru thelazy1):

Deci nu se mai poate plomba? nu vreau sa imi cada.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am avut fix aceea problema ca a ta. si da se poate plomba. exact cum am facut eu.

| Ormenisan_Maria_1946 a răspuns:

O poti plomba, dar depinde daca e definitiava