| xSega a întrebat:

O persoană care fumează de peste 30 de ani se mai poate lăsa de fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal! Eu m-am lasat dupa peste 35 de ani si ajunsesem la doua pachete si jumatatat chiar trei pe zi. M-am hotarat intr-o zi, mi-am luat o tigara electronica si in circa 45 zile am incetat sa mai trag si din aia.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, matusi-mea si unchi-miu au reusit.

| ROB3RT89 a răspuns:

Da,logic!

| Donsavas a răspuns:

Daca ai incercat si nu reusesti, psihiatria cu asta se ocupa! Poti avea in vedere. Nicotina este un drog iar psihiatria se ocupa cu adictia si dezintoxicarea.

| xSega explică (pentru Donsavas):

Nu fumez eu, am pe cineva în familie

| FaraNume1245 a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| Itanul a răspuns:

Daca vrea, se poate. Stiu un bunic care s-a lasat peste noapte dupa zeci de ani de fumat. Pe atunci, nu era amagirea cu tigara electronica. Si a putut.

| lexusen3 a răspuns:

Desigur, atat timp cat are vointa se poate. Dar riscul de atac cerebral/infarct/cancer vor ramane pentru cativa ani de acum in colo.

| Malldova2 a răspuns:

Ceva mai fresh o sa ai insomnii dar trebui sa stii ca 2 saptamani so nu mai vezi tifari in lista de placere doar roaga pe cineva ca fiecare pachet de tigaro sai tigara gasita sa o arunce ti vei da bani pe tigari degeaba te vei enerva si gata

| Burghelea_Andrei_1992 a răspuns:

Dacă are voința se poate lasa

| oppy96001 a răspuns:

Logic ca da dar depinde de el daca are hanbitie.

| AlexSA a răspuns:

Logic,important este sa vrei.Nimic nu este imposibil.Majoritatea persoanelor sunt stimulate de gandul aparitiei unui cancer sau cheltuieli in plus.Eu m-am lasat acum ceva timp, o perioada de cateva luni, mi-am cumparat de 16 lei (cat dadeam pe tigari zilnic) in fiecare zi cate un lucru(un gel de dus, o agenda, un set de carioci).A functionat! Spor si o zi magnifica sa ai!

| jeanv1983 a răspuns:

Oricand. Trebuie doar sa nu-si mai cumpere tigari.