| elena a întrebat:

O persoana tanara de 24 ani este plimbata de soacra pe la biserici si manastiri ca sa ramana insarcinata -nu va gaditi la prostii- prin rugaciunile preotilor, eu nu sunt de acord cu acest lucru, mai ales ca tanara doamna este titrata si mai face si a a facultate si se lasa plimbata, scuzata fie-mi expresia "ca oaia".
Eu stiu un lucru preotul vindeca sufletul, iar corpul doctorul, gresesc oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ilie a răspuns:

Ma intreb de cand pot preotii sa insemineze o femeie prin rugaciuni? singura data cand cineva a ramas insarcinata fara a avea contact sexual cu un barbat a fost Maria mama lui Isus sinu la rugaciunea preotilor ci a fost hotararea lui Dumnezeu cu mult timp in urma.

16 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu ma gandesc ca biata femeie accepta orice la gandul ca poate ceva ceva sa fie mai bine si in plus scapa si de gura soacrei care altfel ar sustine ca nu face totul pentru a avea un copil. Este o prostie si dupa parerea mea, dar daca esti in cauza poate ca nu ti se mai pare asa.

| nicky a răspuns:

Sunt de acord cu tine, nu gresesti deloc, va trebui sa mearga la medic pentru a vedea de ce nu ramane insarcinata, e adevarat ca doar atunci cand vrea Dumnezeu ni se implinesc dorintele dar asta nu inseamna ca preotii pot face minuni.

cami
| cami a răspuns:

Este trist, sa nu poti avea copii, insa nu trebuie adjudecata aceasta fapta a soacra-si, deoarece s-ar intelege ca-l renegi pe Dumnezeu...
Sunt atatia copii ucisi prin avorturi, iar altii care si-i doresc, nu pot sa-i aiba.
Ok.rugaciunea este buna happy, parintii Fecioarei Maria, ajunsesera la o varsta inaintata si nu avusesera copii, iar prin rugaciunile lor, Ioachim si Ana au reusit sa-i dea nastere Mariei, mama lui Dumnezeu.
Eu zic sa mai insiste si cu mersul pe la Biserici, dar si cu statul prin dormitor big grin

Janina
| Janina a răspuns:

Pai femeia a ramas vorba ai de moda veche si spera sa ii aduca Sf Duh un bebel

lolita
| lolita a răspuns:

Saraca fata, pe mine soacramea ma plimba pri magazie sa -mi ia haine si asta saraca.rolling on the floor

lolita
| lolita a răspuns:

Bro, m-a prins in pat la fiusu fara haine si i s-a facut mila de mine, si uite asa am iesit la cumparaturi rolling on the floor

regis
| regis a răspuns:

Daca e asa cum spui, tanara doamna nu poate fi titrata in domenii care denota inteligenta iar facultatea nu mai este de mult un reper in acest sens. Nu ma refer la faptul ca merge la biserici si la manastiri, ci la faptul ca O PLIMBA SOACRA. Inteligenta presupune si capacitate de decizie, o femeie care lasa asta pe mana soacrei nu poate avea aceasta calitate.
Nu m-am gandit la prostii, dar daca tot ai adus vorba, probabil in varianta asta sansele de a ramane insarcinata ar creste simtitor.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca s-ar "plimba" ea, singura, din convingerea sa, probabil ca ar ajuta-o. Sau cel putin ar avea cugetul impacat ca a facut si pasul asta. Insa, in conditiile in care se lasa purtata de soacra-sa, asta deja este o alta problema. Poate fi lipsa de personalitate, dupa cum poate fi si o lipsa de comunicare intre soti. De ce trebuie sa fie soacra vioara intai? De ce soacra stie mai bine ce trebuie facut? Eu am o vorba despre soacre: Ori o bati, ori o f. i.

| maya_4030 a răspuns:

Cateodata soacrele ar trebui "plimbate " pe la vreun sanatoriu, nu va lasati prostite de ele.

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Pai se zice ca Dumnezeu se darueste copii
daca nu crezi in El nu ai sa poti sa iti dai seama de acest lucru

am si eu o cunostinta care nu credea asa ceva si s-a chinuit 20 ani sa aiba copii. a mers la tot felul de doctorii dar nu a rezolvat nimic. apoi a incercat si aceasta metoda si dupa 1 luna a ramas insarcinatawinking

| 31ea a răspuns:

Nu gresesti deloc

| vio a răspuns:

Cunosc caz de cuplu care nu or avut copii...mergind la doctori...si de cind au inceput sa mearga la preoti care dezleaga facaturi (se zice ca aveau ceva )...acum au un baietel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. se poate rezolva, cu amandoua variantele in paralel.pentru simplu fapt ca Dumnezeu vindeca si trupul si sufletul prin slujitorii sai.si slujitorii sai sunt si preotii si doctorii.doctorul leaga si Dumnezeu vindeca.sincer nu am intalnit nici un doctor care sa-si aroge drepturi depline in actul sau medical.si asta ma bucura foarte.asa se deschide raiul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O coincidenta, tu chiar crezi ca rugaciunile popii or sa ii desfunde fetii trompele? sau ca o sa produca un ovul fertil? si ginerele ce zice? daca e "vina "lui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lolita de ce? nu aveai nimic pe tine? big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat ei asteapta un suflet conteaza foarte multe Biserica.