| BuGsstormbunny a întrebat:

O piatra de la rinichi de 8mm care a migrat la prostata spre a fi eliminata poate fi scoasa doar cu sonda, prin cistoscopie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu am avut o piatra de 8mm blocata in vezica.
Am scapat de cistoscopia propusa de medici cu tratament natural, in 2 zile.
Iata cum am procedat (la sfatul unei persoane in varsta, de la tara):
Am preparat cca. 8 litrii de ceai de "Coada Calului" (se gaseste in farmacii, 2 cutii costa sub 15lei) si am baut in continuu, cana dupa cana, cca. 4 litrii intr-o zi.
Ceaiul se prepara astfel:
- Intr-un vas de 5-10 litrii se pune apa la fiert
- Cand apa fierbe, se ia de pe foc si se pun atatea pumni cu varf din ceai, cati litrii de apa am fiert
- Se amesteca bine si se pune capac peste vas
- Se lasa sa se raceasca la temperatura camerei si se amesteca periodic (la intervale de 15-20 minute)
- Cu un polonic se scoate din cratita ceaiul, strecurandu-l intr-o cana mare
- Se bea ceaiul fortat, cana dupa cana, FARA ZAHAR! Preferabil este sa bei cel putin 1 litru intr-o ora!
- Dupa fiecare litru de ceai poti tine o pauza de jumat-o ora.

Explicatia este simpla:
Ceaiul de Coada calului concentrat si in cantitate mare spala intreg traseul de la rinichi-vezica si DIZOLVA toate sedimentele (nisip, piatra), care se elimina prin urinare FARA dureri!

Asa cum am scris mai sus, eu am scapat astfel de operatie, in 2 zile.
Este greu sa bei o asemenea cantitate fortat, in timp scurt, dar merita, fiindca scapi de problemele fara operatie!
Accentul trebuie sa fie pe CONCENTRATIE si CANTITATE MARE. de ceai!

Multa sanatate!winking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| BuGsstormbunny explică (pentru sadrian46):

Ati patit si dumneavoastră? Daca da, cum ati procedat? Eliminare naturala sau urologul prin sonda.