| 13524 a întrebat:

O prietena de a mea are celulita. Partea proasta este ca are doar 13 ani. sad Cum poate sa scape de celulita?

PS:are 1.60m si 62kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Pai sa faca foarte mult sport, dar trebuie sa tina si dieta, dar la 13 ani nu e normall sa aiba 1.60, este prea inalta si este prea mult ca are 62 kg la varsta ei, e prea inalta, eu am 10 ani 1.32 si 34 kg, e normal? dar prietena ta drebuie in primul rand sa faca sport si sa tina neaparat dieta, poate sa isi ia o bicicleta de aia si sa calculeze caloriile sau daca nu are prea multi bani am vazut undeva intr-o revista ca sunt niste aparate care e cat un cantar si are pedale si e si pentru maini si picioare si iti arata cate calorii a dat jos, si costa cam 2 milioane.dar daca vrei iti dau un site care fiecare mancare zice caloriile, dar per 100 grame.cand mananca ceva sa cantareasca si sa se uite pe tabelu ala si vede cate calorii a pus pe ea si le da jos la bicicleta. si trebuie sa dai funda ca am scris atat si daca nu ma supar focc pe tine, promit!

| dydydeea a răspuns (pentru AnOnIm20202020):

Ce spui tu acolo? Nu e adevarat ca e prea inalta, e chiar potrivita pentru varsta ei. Eu de exemplu am 1, 66m. si am 13 ani jumate( aproape 14)

9 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Si nu o place prietenu sau ce? laughing

| qLoveSmileღ a răspuns:

Prietena aia esti tu, sa inteleg.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Prietena ta esti tu.

| 13524 explică (pentru qLoveSmileღ):

Nu sunt eu. eu am 16 ani

| RainOfColors a răspuns:

Http://healthy.kudika.ro/......ina-2.html
Sa faca exercitiile de aici.
Hmm... si eu care nu ma consideram chiar foarte slaba, dar am 1, 63, tot 13 ani si 47 de kg :S

| Zeflemitoarea a răspuns:

Sport, evident.
Nu e bine să ţină diete la vârsta ei.

| cipailina a răspuns:

Wow ce raspunsuri, ce va pasa la voi cine e prietena aia si de ce vrea sa scape de celulita?
Uite draga Clau, si eu am avut celulita, mai ales pe coapse si pe burta, in fiecare zi urcam si coboram scarile de cate 100 de ori, saream coarda, dansam, si faceam abdomene pe balon sau abdomene normale.
Daca nu ai timp de toate astea incearca macar sa faci miscare (sa te plimbi, aerobic, fitness, orice) cel putin 10 minute (daca ai putea mai mult ar fi mai bine) in fiecare zi.

| papusagia a răspuns:

Era la Avon o crema anti-celulita.Du-te si intreaba la Avon. funda happy?