| LuckyFf a întrebat:

Lome.
Eu as vrea sa va intreb ceva?thinking

Am o prietena care este putin mai plinutza! Ce poate face ca sa mai scape de "grasimea acumulata". si de "celulita"!+

Dar sa nu fie prin nu stiu eu ce pastile.sa fie putin mai simplu.

Urgent! Cel mai bun raspuns primeste fundoi:-x

Răspuns Câştigător
| Mdea a răspuns:

Optiuni pentru micul dejun

ceai sau cafea (fara zahar);
30 g paine integrala (sau 2 biscuiti sau un bol cu cereale si lapte degresat);
2 portii de branza degresata sau 40 g de jambon;
1 iaurt natural sau 200 ml de lapte degresat;
1 kiwi sau 1 clementina sau 1/2 grepfrut.

Cantitatile recomandate pentru pranz si cina

Ideea de baza a acestui plan de meniu este sa consumi din toate, insa cate putin. O alimentatie variata, insa in cantitati moderate ca sa reduci numarul caloriilor este solutia cea mai potrivita pentru a nu te simti deprivat/a de posibilitatea de a manca. Astfel ii vei asigura organismului tau toate vitaminele si mineralele de care are nevoie.

Te poti ghida dupa aceste recomandari ca sa stii la ce cantitate sa te opresti, in functie de alegerile alimentare pe care vrei sa le faci.

peste si carne slaba nu mai mult de 100 g/zi din fiecare;
maxim 3 produse lactate degresate (lapte, branza, iaurt, cascaval);
legume la alegere (prosapete, congelate sau conservate) pe care le poti consuma atat in supe, in stare cruda sau fierte la abur;
2-3 fructe proaspete zilnic, de preferabil sa fie alese cele mai bogate in vitamina C: kiwi, mango, lamai, citrice;
30 g de paine integrala (sau cereale integrale cu lapte degresat, fara sa adaugi zahar), 120 g de cartofi natur sau paste sau orez sau amestec de legume (optiunile pentru garnituri);
nu mai mult de 10 g de unt/zi, 1 lingura de smantana degresata si 1 lingura de ulei vegetal.
+ sport
fundapuppy dog eyes

1 răspuns:
| Deiiα a răspuns:

BuNA...pai daca spui ca are celulita sh cu multe grasimiii ii trebuie foarte mult sportstraight face| nu ii strika 2 ore de alergat in parc sau de mers cu bikileta.../rolele poate sa manance mai multe salate;;] sper ca te-am ajutattongue:** funda?puppy dog eyes