| anais13 a întrebat:

Cineva care îmi poate spune cum pot scapa de celulita?
Eventual cineva care a și reușit sa scape prin metodele pe care le cunoaște?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De celulita nu poti scapa, ca nu-i o boala pe care o tartezi!
Celulita este o multitudine de pungute de grasime, printre fibrele musculare. Se face din cauza luarii in greutate si a lipsei de activitate fizica.
Daca te apuci serios de sport si iti lucrezi muschii, pungutele alea de grasime se vor topii si celulita ar putea sa dispara. Dar pentru asta, necesiat multa munca si intretinere constanta.

| Kerre a răspuns:

Alimentatia este punctul de plecare. Pentru ca celulita se formeaza din cauza acumularilor de toxine.
Prima etapa consta in stimularea sistemului limfatic. Celulita este o problema de ordin limfatic. Toxinele sunt depozitate in celulele grase si pentru a fi eliminate, depind in totalitate de sistemul limfatic. Acest lucru inseamna ca avem nevoie de reactivarea sistemului limfatic pentru a elimina toxinele din organism.
Al doilea pas consta in activarea metabolismului, pentru ca organismul sa poata functiona iarasi in mod adecvat.
Ultimul pas este reprezentat de redobandirea fermitatii tesutului conjunctiv, care poate fi obtinuta prin activitate musculara, deci prin miscare.
In ceea ce priveste tratamentele specializate, medicul ne sfatuieste, ca in cazul in care apelam la ele, sa optam pentru 10 - 15 sedinte, fiecare incluzand trei proceduri, timp de maximum doua ore.

| alexandramaria78 a răspuns:

Buna! Eu am scapat de celulita in proportie de 70-80% cu ajutorul cremelor impotriva celulitei de la www.medicalia.ro Iti recomand cu incredere!