| EvaTramell a întrebat:

O prietena m-a intrebat cum se poate scapa de negii genitali. Ce raspuns as putea sa ii dau?happy Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Korrawi a răspuns:

M-as abtine de la a comanda de pe site-u ala cu leacul miraculos. Zi-i "prietenei" sa se duca frumos la dermatolog.
Din cate stiu, se poate scapa de ei prin criogenizare, electrocauterizare sau ardere chimica. Sunt si niste pastile care se cheama isoprinosine care sunt imunostimulatoare.
HPV (virusul care provoaca negii) este foarte greu, daca nu imposibil de starpit (ca si herpesul), tot ce poti sa faci e sa indepartezi negii si sa speri ca sistemul ei imunitar o sa tina virusul sub control.
Cat timp are negii, poate da si altor persoane asa ca ar fi recomandat sa mearga la dermatolog cat mai repede.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Apropo de întrebările tale anterioare şi de răspunsurile pe care ţi le-am dat, este EVIDENT că "prietena" eşti TU!

Oricum, NU scapi de negii genitali stând acasă şi punând întrebări pe TPU!

Ţi-am mai spus ( de câteva ori ) să mergi la GINECOLOG pentru confirmarea diagnosticului şi, eventual, un test Babeş-Papanicolau şi, apoi, vei primi tratamentul adecvat!

Toate cele bune.

| Iubibilăă a răspuns:

Viziteaza ginecologul.
Iti urez succes in viata.
Pa, pa.

| Cristiann25 a răspuns:

Prietena fiind tu! Mergi la doctor!

| Emosiya a răspuns:

Cea mai buna solutie este ginecologul. Spalaturi cu ceai de musetel. ar fi indicate.

| coolthoughts a răspuns:

Tratamentul cu isoprinosine timp de 6 luni iti ajuta organismul sa lupte cu infectia. Iar singura interventie care are efect DEFINITIV este laserul. Celelalte proceduri sunt dureroase, lasa urme si exista si riscul de raspandire a infectiei. Mergi la crisderma, doamna doctor de acolo e un inger de femeie.

| coolthoughts a răspuns:

Ce bine ar fi ca numai raspunsurile pertinente sa fie afisate.
Tratamentul cu isoprinosine timp de 6 luni iti ajuta organismul sa lupte cu infectia. Iar singura interventie care are efect DEFINITIV este laserul. Celelalte proceduri sunt dureroase, lasa urme si exista si riscul de raspandire a infectiei. Mergi la crisderma, doamna doctor de acolo e un inger de femeie.