| Dexter_3647 a întrebat:

O sa trec direct la subiect. Am fost la fotbal, am stat portar, terenul ud (artificial), si a venit unu si mi-a dat cu mingea direct in ochiul drept. Si a sutat TARE, de la 5 metri... Acum vad cu cel drept in ceata, dar parca isi revine. Am de ce sa ma ingrijorez? Sai spun mamei? Sau nu are rost sa o mai panichez? Vreau un raspuns serios, fara glume sau jigniri la adresa mea. Astept un raspuns cat mai repede posibil, eventual, si o fundita! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Enzo2011 a răspuns:

Nu prea cred probabil a fost murdra minge, retina ochiului se va curata mai ales in timp ce dormi, dar daca pe dimineata nu-ti trece spune-i mamei tale poate sa-ti dea doar niste picaturi de ochi deci nu nimic mai dureros.

5 răspunsuri:
| DanyBv a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui mamei tale dar sa-i spui usurel.Ii zici asa: "Uite, mama ieri am mers sa joc fotbal si am jucat asa asa pana cand o data mi-a venit mingea in ochi, dar nu trebuie sa te panichezi, nu cred ca mi s-a intamplat ceva grav dar totusi eu as zice sa mergem la doctor."

| Aოтuu a răspuns:

Da, trebuie sa-i spui neaparat mamei tale! Apropo, poti sa iti pui o compresa cu otet sau cu apa rece. Imi pare rau de ce s-a intamplat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bine ii spui mamei tale? nu neaparat sa te duca la medic dar cred ca ea ar sti mai bine ce sa faci.si nu sunt doctor sau ceva dar stiu ca ochiul se curata sau ceva de genul. daca vezi ca nu iti revii neaparat spune-i mamei! ai grija de tine:*

| SkyperX a răspuns:

Mai bine spune-i mamei daca nu trece peste 2 ore.

| Dexter_3647 explică:

Ochiul sa curatat peste noapte, iar durerea se reduce treptatbig grin, noroc ca nu a fost mai grav! Multumesc!