| BigLike a întrebat:

Oare daca fac doar flotari insa in numar foarte mare gen 150-200 pe zi capat masa musculara pe toata partea supeioara a corpului gen abdomen, piept si maini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, de la flotari nu capeti atata musculatura pe cat crezi... pentru a-ti dezvolta arminios corpul si a creste musculatura, trebuie sa faci exercitii serioase, nu doar flotari.
Flotarile dezvolta doar bratele!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu pentru ca sunt prea multe si mai trebuiesc si abdomene, mers la sala pe langa.

Răspuns utilizator avertizat