| FeNNiX a întrebat:

as vrea si eu sa intreb pe cei ce au o masa musculara bine dezvoltata..cum pot sa fac si eu muschi la piept, abdomen si maini? ce exercitii sa fac?

Răspuns Câştigător
| Norbert7 a răspuns:

Salut! Fa vreo 30 de flotari, 50 de abdomene, tractiuni, haltere daca vrei, asta suna ciudat, dar ia o coada de matura, mop, ceva, dar sa fie dura, incearca sa ti-o pui pe gat si sa impigi tare, sa te fortezi un pic, asta ajuta si la piept si la spate, incearca sa vezi, eu fac de la 8 ani, e super si da rezultate, a si incearca sa faci flotari cu o mana. Sper ca ti-am fost de ajutor, tot creste ritmu, o sa arati ca Vin Dieselwinking Bye bye!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Norbert7):

Sigur o sa arate asa cu antrenamentul ala de copii mici...

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dai click pe link iar apoi în dreapta găseşti ce vrei.Baftă!
http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM

| Cosmin86 a răspuns:

1. fa toate grupele, umerii spre exemplu sunt mai importanti decat bratele, iar spatele si picioarele la fel

brate, piept si abdomen = grupele cocalarilor, o sa arati penibil daca le dezvolti doar pe astea

2. 4-5 mese pe zi bogate in proteine

3. un program CORECT la sala, unde lucrezi toate grupele intr-o saptamana

| FeNNiX explică (pentru Cosmin86):

Bun acest program...dar cam ce alimente sunt bogate in proteine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru FeNNiX):

Carne, peste, branza, oua, lactate

Alege-le pe cele cu cat mai putine grasimi ( piept de pui, piept de curcan, branza slaba, etc. )

| suffarstar a răspuns:

Flotarile vietii si abdomene

| deeDEE1269 a răspuns:

La abdomen fa abdomeni si eu fac dar ca sa dea rezultate nu trebuie sa faci 30-50 si te opreste macar 100 te va durea abdomenu dar o sa vezi ca da rezultate, la maini tractiuni cu greutati cat mai multe

| anonimus99uu999 a răspuns:

Pai cei cu masa masa bine dezvoltata merg frecvent la sala. Dar si tu poti face muschi prin alimentatie si iti recomand asta http://www.youtube.com/user/passion4profession/videos?view=0. Aici gasesti toate grupele de muschi. :*