| Yeaaa a întrebat:

Salut de vreo saptamana m-am apucat de 2 programe de exercitii fizice! unul este pentru abdomen si unul pentru piept fara greutati doar greutatea corpului acest program il fac asa : 1 zi abdomen 1 zi piept si tot asa! Este bine? Obiectivul meu este masa musculara? dau funda big grin

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Antrenament de copii mici, nu pui masa musculara cu un asemenea program de 2 bani.

Pentru masa musculara trebuie sa maresti GREUTATEA folosita, nu numarul de repetari ( numarul de repetari ramane sub 10 pe serie ).

Daca vrei masa musculara te duci la sala ( acasa nu pune nimeni masa musculara ) si iti faci si o alimentatie speciala.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Cocalar de plaja. Piept si abdomen laughing

| Yeaaa explică (pentru Cosmin86):

laughing)copil frustrat care stie numai sala ai auzit de Bar Brothers nu au pus mana pe nici-o gantera in viata lor big grin mars de aici

| Yeaaa explică (pentru Cosmin86):

Si iti dai seama ca nu vreau sa devin un munte de om laughing fa diferenta dintre un bodybuilder si fitness big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yeaaa):

Chiar si la fitness ar trebui sa lucrezi tot corpul, nu doar 2 grupe. Si doar 1 zi de pauza pentru o grupa e prea putin ca sa creasca.

p.s. : "copil frustrat"... am 27 de ani, ce sa spun

p.p.s. : si eu fac antrenament in parc, dar mai fac si sala, fiecare are rolul ei.

Mai ai mult de invatat... deocamdata esti un COPIL FIRAV care face "o zi abdomen, o zi piept" si crede ca face "fitness".

| Yeaaa explică (pentru Cosmin86):

Aici la piept bag si tractiuni si cardio si tot nu trebuie sa mergi la sala pentru a avea muschi! uita-te la 1 videoclip Bar Brothers ei fac doar cu greutatea corpului asa zisa bodyweight big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yeaaa):

La tractiuni nu intra piept DELOC

Pieptul se lucreaza cu miscari de impins ( diferite tipuri de flotari, fluturari, impins efectiv, etc. ).

tractiuni = miscari de tras ( spate-biceps ).

Pai bar brothers nu fac doar "piept si abdomen", fac tot corpul.