| ChiftelutaCrocanta2 a întrebat:

Oare există metode de însănătoșire a cancerului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
68 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Vomiti cancerul si il bati pana se linisteste.

| VasileEmilia a răspuns:

Exista chimioterapia. Dar nu te vindeci 100%. CU UN STIL DE VIATA SANATOS, POATE TRECI SI PESTE ASTA. Ai grija sa nu confunzi cancerul cu un chist. Chisturile nu includ neaparat cancerul.

| Sn4k3 a răspuns:

E bolnav cancerul?

| StrongHeart a răspuns:

Pai cancerul e de mai multe tipuri si fiecare se trateaza diferit in functie de multi factori cum ar fi stagiul. Daca il depisteaza din timp e posibila vindecarea completa,dar cel mai bine e sa previi traind pe cat de sanatos se poate(alimentatie corecta, putine prajeli, sa nu mananci gras, nu fumezi, etc si miscare).

| AnonimMareMareMare a răspuns (pentru RAY):

Cum adica? Sistemul ataca proprile organe?

| RAY a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Sistemul imunitar

| AnonimMareMareMare a răspuns (pentru RAY):

Pai da, cum adica? nu el apara organele>?

| RAY a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

De asta se numeste boala auto imuna