| LanguageMaster a întrebat:

Ochelarii de vedere trebuie purtați tot timpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Le porti, daca- si cand ai nevoie.
Eu prefer sa le port doar daca am foarte mare nevoie de vedere clara. In restul timpului evit purtarea ochilor si fac gimnastica de vedere aproape tot timpul.

| 1234568807 a răspuns (pentru Bula):

Ai miopie?

| Bula a răspuns (pentru 1234568807):

Mai citeste inca odata raspunsul meu!
Foloseste-ti ochelarii la nevoie!

| 1234568807 a răspuns (pentru Bula):

Eu te-am intrebat ce afectiune ai, asta nu scrie in raspunsu tau

| Bula a răspuns (pentru 1234568807):

Nu miopie am.

| 1234568807 a răspuns (pentru Bula):

Ai cu plus?

| 1234568807 a răspuns (pentru Bula):

Ce varsta ai ca de obicei dioptriile cu plus apar dupa 40 de ani

| darrio2007 a răspuns:

Depinde daca sunt de distanta sau pentru citit.

| RxTx a răspuns:

Depinde de ce recomanda doctorul special pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam da, cred că în momentul cand te pui la culcare ii dai jos

| 1234568807 a răspuns:

Daca sunt de miopie da, daca sunt pentru vederea din apropiere nu trebuie purati mereu

| LaviniuA a răspuns:

Nu tot timpul. Doar atunci cand ai nevoie sa vezi happy

| RaduRobertRO a răspuns:

Ochelarii sunt de vedere, asa cum le spune numele ii pui ca sa vezi, daca te descurci fara ei si nu ai probleme e bine sa-i mai dai si jos, ochiul trebuie sa munceasca, dar sa nu se oboseasca.

| Jessica1235 a răspuns:

Aproape tot timpul, gen când citești, când stai pe telefon/tabletă/calculator, când lucrezi etc.

| iuliaOK a răspuns:

Dar tu câteodată vezi bine, câteodată nu?