| Realityy a întrebat:

OK. Deci am venit cu o intrebare reformulata:
SalutareTPU! Am 13 ani implinti pe 18 mai. Ceea ce vreau sa intreb este daca e normal sa am 1. 53cm(nu stiu exact) la 30kg. Adica o sa mai cresc daca ma ingras? Macar 1.60 pana la 14 ani (Sper ca am pus categoriea potrivita)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nașpa. Era mai mișto când făceai 13 ani La 18 ani mai intinereai și tu nițelhee hee
Te îngrași și crești în lățime poate.

| dinaprilie a răspuns:

Salut tinere domn. 30 kg la 13 ani este putin. Spre exemplu fetita mea la 5 ani are 21kg ( nu este snur dar nici nu o dau deadura ). De crescut, da, o sa mai cresti. Se zice ca baietii isi "dau" drumul mai greu si mai ales ca o sa vina si perioada in care o sa mai explodeze in tine hormonii. Deasemenea poate esti si stilul "ectomorf" ( cauta pe google sa vezi ce inseamna ). Totul bine acasa?

| Realityy explică (pentru dinaprilie):

Da domnule. Nici nu prea mananc eu deci cred ca ar trebui sa ma pun pe mancat. Oricum mersi de raspuns si scuze ca am avut greseli de gramatica. Toate cele bune

| dinaprilie a răspuns (pentru Realityy):

Nu iti face prea mari griji cu gramatica, e totu’ bine. Este posibil sa mananci si sa nu te ingrasi cine stie ce DECAT daca bagi mancare de 5 ori pe zi ( si nu e o gluma ). Spre exemplu eu sunt "ectomorf" si de la 16-18 ani am aceeasi greutate pana in prezent ( cu foarte mici variatiuni ). Cand o sa mai cresti poate daca te apuci de un sport sau mergi la sala de forta. Dar sa mai cresti un pic. Succes in viata ca belele vin singure. happy