| anonim_4396 a întrebat:

SalutareTPU! Am 13 ani implinti pe 18 ani. Ceea ce vreau sa intreb este daca e normal sa am 1. 53cm(nu stiu exact) la 30kg. Adica o sa mai cresc daca ma ingras? Macar 1.60 pana la 14 ani (Sper ca am pus categoriea potrivita)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adica o sa mai cresc daca ma ingras?
Crescutul nu are legătură cu îngrășatul. La 13 ani creșterea nu s-a încheiat. Pe măsură ce mai crești, vei mai adăuga și în greutate.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai 13 ani impliniti pe 18 mai poate asa

| CIaudiu a răspuns:

Reformuleaza intrebarea ca nu am inteles nimic.
"Ai 13 ani impliniti pe 18 ani" - ce ar trebui sa insemne asta?

| Alexia1208 a răspuns (pentru CIaudiu):

Probabil ca a împlinit 13 ani pe 18 mai

| DarthNiger a răspuns:

Pai grasimea nu are legatura cu cresterea in inaltime, cel putin eu nu am auzit asta vreodata, iar noi nu avem de unde sa stim cat o sa mai cresti in inaltime si pana la ce varsta.
Nu suntem doctori si nici prevazatori ca sa putem sti acest lucru.

| CassiusAlexander a răspuns:

30kg la 1.53 e prea puțin. Mai ia în greutate. Fie că te mai înalți sau nu tot ți-ar mai trebui câteva kg în plus. Dar la vârsta asta e de așteptat să te mai înalți.

| Flar3 a răspuns:

Ce vrei sa spui? 13 ani impliniti pe 18 ani? Daca te ingrasi, mai cresti. Asa am facut si eu. Anul trecut cand am facut 12 ani am avut 47kg. Iar azi, la 13 ani am 54

| Realityy a răspuns (pentru Flar3):

Autocorectorul. Ma scuzati voiam sa zic 18 mai

| Realityy a răspuns:

Cand scrii in graba si prost e naspa.
*Mai nu "ani'
*Vreau nu "vrea"
*Salutare TPU! nu "SalutareTPU!"