| anedreaeaaa a întrebat:

Ok deci... fara deci.Intr-o zi nu stiu ce a fost in capul meu si... oarecum, posibil mi-am taiat colturile de la degetul mare de la picior, iar prin colturi ma refer la pielea moartea din colturilaughing
Si oarecum, posibil am taiat prea mult si sa zicem ca acum se vede o bucata din carne, caci acolo nu mai este piele.Si tot curge un lichid care presupun ca este semnul undei infectii sau puroi.si ma doare ingrozitor.Este asa de o saptamana si inca nu a inceput sa se vindece.ce sa fac ca sa se vindece odata?
( Fiti seriosi va rog:]] )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice infectie se poate transforma in septicemie care are un procent de "promovabilitate" de maxim 10 %. Adica 90 % mor.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic. Pana atunci ar trebui sa ai in casa rivanol. Cu o vata curata stergi locul si cu alta vata dai cu rivanol.

| anedreaeaaa explică (pentru Salontanul):

Si daca nu merg la doctor?laughing

| Salontanul a răspuns (pentru anedreaeaaa):

Poti sa ai neseansa sa-ti taie degetul.

| anedreaeaaa explică (pentru Salontanul):

Serios? Asa de grav e?

| Salontanul a răspuns (pentru anedreaeaaa):

Orice infectie se poate transforma in septicemie care are un procent de "promovabilitate" de maxim 10 %. Adica 90 % mor.

| Banescu_Victoras_1997 a răspuns:

Dai cu Balneocin unguent sau pudra si trecelaughing