| AdaAndreeaAda a întrebat:

Ok TPU, am o problema. As vrea sa stiu cum pot sa fac sa dispara o vanataie, nu cu fond de ten sau lucruri de genu! Va rog dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Poti sa aplici local unguent cu heparina-lioton gel.

evenso
| evenso a răspuns:

Nu ai ce face decat sa astepti pana va trece singura.

| Erika_Sofron_1977 a răspuns:

Daca nu ai lioton gel sau alta crema cu heparina, in casa, incearca cu o compresa cu mustar peste noapte. pe dimineata va deveni galbuie, va fi mai usor de acoperit cu fond de ten.