| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Salut TPU, m-am lovit la arcada si pe moment n-am simtit asa tare incat sa pun gheata sau chestii de genu, ulterior aparand o vanataie urata la ochi, ce as putea face sa dispara (fara fond de ten sau machiaj(nu detin produse de genu)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai lovit tu sau te-a lovit cineva?

| IoanaMihaela5267 explică (pentru darrio2007):

Cineva

| darrio2007 a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Se retrage singura in cateva zile. Nu ai cu ce sa-i dai ca sa dispara.

evenso
| evenso a răspuns:

Azi te-ai lovit? posibil ca pe maine sa apare echimoze (vanatai) in jurul ochilor. Ori astepti pana va trece complet aprox 7 zile, ori cumperi un fond de ten. Gheata ajuta la calmarea durerii si disparitia edemului (umflaturii).

| IoanaMihaela5267 explică (pentru evenso):

Am deja 3zile de cand m-am lovit