| NicoletaGabriela00 a întrebat:

Om mai zapacit ca mine nu veti intalni vreodata. Deci culmea culmilor, astazi urcam scarile de la scoala si nu le-am vazut. Da, ati auzit bine. Si am intrat cu sanul drept in balustrada de fier a scarilor. M-a durut groaznic de rau in prima ora. Si acum daca respir adanc ma segeteaza o durere nu prea apasatoare, dar tot e. Chestia e ca din ce imi aduc aminte, in clasa a4a, am primit un pumn deasupra sanului stang. Si acum osul e cam deformat. Mi se pare ca e mai mare, nu stiu. Imi e frica ca naiba dar nu stiu de ce. Cred ca ma gandesc la cancer mamar. Ce parere aveti? Mentionez ca am 15 ani. Credeti ca imi poate influenta cu ceva sanatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Mergi la medicul de familie, nu mai sta aiurea!
Poate e ceva grav, sanii sunt foarte sensibili!

| Arthiom a răspuns:

Cand respiri adanc mai exact unde simti durerea? E posibil sa fi fisurat o coasta sau doar sa o fi lovit si acum te doare, am patit si eu asta la fotbal.

| Meheツ a răspuns:

Cancer nu este. Cancerul mamar apare dupa menopauza, tie abia ti-a inceput ciclul menstrual. Te doare din cauza ca zona este foarte bine inervata, o sa intelegi de ce cand o sa mai cresti, si o contuzie precum cea avuta de tine a strivit glanda mamara si tesutul retromanar de coaste si de acolo durerea. O sa dispara in 2-3 zile, fi mai atenta alta data.

| NicoletaGabriela00 explică:

Mersi pentru raspuns Mehe. Dar am 15 ani. Repet ca varsta este doar o cifra. Iar menstruatia o am de la 12 ani. Nu e doar de ceva timp. Mersi oricum.

| Hrituleac14 a răspuns:

Nu prea știu, fă niște analize și vezi.

| 07GHOST a răspuns:

Din cate stiu eu. e foarte grav pentru o fata sa se loveasca la sani. Ar trebui sa te duci sa iti faci un control cat mai rapid. happy
P.S. Sper sa te faci bine :3