| Tliv294 a întrebat:

Pana acum 2 luni imi rodeam unghiile. Acum le am destul de maricele dar sunt foarte moi si se indoaie. Imi puteti spune o chestie naturala ca sa imi faca unghiile mai tari? Stiu ca exista lacuri speciale, dar si alea sunt pline de alte porcarii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Bună păi eu am folosit crema Flucinolon dar trebuie să te dai foarte mult timp ca să îţi treacă de asemnea şi calciul şi zink.

| anoonym a răspuns:

Nu e din cauza ca ai ros tu unghiile. si eu am la fel unghiile dar am fost la medic simi-a zis sa iau calciu sau magneziu b6