| Shadows_9660 a întrebat:

Parul meu are foarte mult volum si nu stiu ce sa facsad Eu am vrut filat dar coafeza mea a spus ca nu imi recomanda asta deloc pentru ca odata ce foarfeca de filat intra in par, nu mai ai deloc volum.Nu stiu ce sa facsad Va rog niste sfaturi daca puteti.Stiu ca multe isi doresc volum dar sincer nu ati vrea sa fiti in pielea noastra.Multumesc mult :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KoreaJapan a răspuns:

Coafeza aia e ciudata. Eu am parul tuns filat si nu am probleme cu volumul. Am volum,nici prea mult insa nici deloc. Eu cand am prea mult volum,imi prin barul intr-o coada,asta pentru ca eu sunt mai naturala. O prietena de-a mea,insa, foloseste cand ceara, cand fixativ thinking

| Carmen a răspuns:

Te inteleg perfect.ca si eu am parul cret si e cam greu de intretinut.dar folosesc de obicei sampon si balsam specific parului meu, apoi folosesc spuma de par.iti poti umezi un pic parul cu apa daca e prea umflat si sa te dai cu crema de par/gel. intr-adevar provoaca matreata, dar numai asa imi sta ca lumea.

| Mihutza_2723 a răspuns:

Eu am mult volum si sunt tusa filat happy
si de cand m-am tuns am acelasi volumtongue
tunde-te cum vrei ai sa vezi ca parul tau ramane cu volumbig grin